Elazığ – Fenerbahçe Maçı Hakkında

Sanica Boru Elazığ – Fenerbahçe… Ligin ilk hafta mücadelesinde, Elazığ stad bakım/yapım çalışmalarının devam etmesi nedeniyle, İzmir’de oynandı. İzmir tribünleri takım sadece ataktayken destek vermeyi akıl ederken; sahada da çok kaliteli bir futbol yoktu. Klasikleşmiş maç yazısı yerine, twitter ve facebook iletilerimi toplayarak; maç öncesi, devre arası ve sonunda yazdıklarımı buraya ekleyeceğim. Fazlasına gerek duymuyorum

MAÇ ÖNCESİ

Fenerbahçe ideal 11’inden; Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Yobo, Hasan Ali, Mehmet Topuz, Baroni sahada yok bugün. Maç öncesi kısaca değerlendirirsek; Kuyt ve Alex bugün dinlendirilebilirdi. Farkında değilsiniz ama Alex belinden ciddi sorunlar yaşamaya devam ediyor. Gerek Vaslui ve gerekse hazırlık maçlarında sıkıntısı aşikardı. Sanırım Mehmet Topal da son şansını kullanacak bugün. Savunmada ise Yobo – Egemen ikilisini Spartak karşısında izleyeceğimiz kesin. Bekir – Egemen ikilisi yine sahada. Caner ve Stoch sol kanatta biraz açık verebilirler. Hücumu seven 2 isim. Sağ kanat yapısı ise tamamen bozuk. Gökhan Mehmet yok zira. Sanırım Sağ kanatta Kuyt oynayacak. Kalede Mert var. Mert’in sahada olmasının en önemli nedeni, oyuncuyu kazanmak. Neden Serkan yok diyenler 2. defa düşünsün. Elbette bir Volkan değiller. Fenerbahçe’de kilit isim Selçuk. Ayağında top tutup, doğru noktalara oyunu o açacak. Takımdan bugün fark beklemeyelim. Temiz oyun, sakatsız bir maç ve 3 puan kafidir.

DEVRE ARASI

Elazığspor – Fenerbahçe ilk yarı 0-0 : Neredeyse yarı sahasına kapanan ve kontra ataklarla çıkmaya çalışan Elazığ, sert futbolu ile ilk yarıda geçit vermedi. Ve bana göre de istediklerini aldılar. Fenerbahçe’de Orhan Şam ve Caner savunmada, Stoch ve Mehmet Topal orta sahada yokları oynadılar. Özellikle Mehmet Topal sarı karta yakın dururken, gereksiz top kayıpları ile de savunmaya zorlu anlar yaşattı. Sahada çalışkan 3 isim vardı ilk yarıda : Egemen, Kuyt ve Sow. Sow çok iyi toplar indirdiği halde gerek Alex ve gerekse Kuyt topu ağlarla buluşturamadı ama böyle giderse olacak. Sağ kanadı neredeyse boş olan Fenerbahçe’de oyuna Krasic veya Mehmet Topuz takviyesi şart duruyor. Hatta Alex kenara gelerek Sow Kuyt ikilisi denenebilir. Şu an bu 11 maçı alabilecek gibi durmuyor. Krasic ve Mehmet Topuz oyuna girmeye en yakın isimler. Ayrıca Fenerbahçe rakibi ısıran bir oyun koymuyor. Sert müdahaleden kaçındığı gibi rakipten de uzak durma telaşında. Sakatlık istemiyoruz, kabul. Ancak bu kadar silik de bir oyun beklemiyoruz.

MAÇ SONU

Elazığ – Fenerbahçe 1-1 : Gerek maç öncesi, gerek devre arası umutsuz olduğumuzu, futbolun yetmediğini yazmıştım. Zira kadro dizilim olarak başlı başına bir hataydı. Oyuna Mehmet Topuz da girmese zaten gol olacağı yoktu. Hatta savunmanın da toparlanacağını düşünmüyorum. Krasic ile takımın daha fazla oynaması ve çalışması lazım. Sıfırdan orta kesen bir adamı iyi takip etmek lazım. Yoksa o ortalar boşa gider. 25 dakika 10 kişi oynayan takıma karşı yine gol atamadık. Çok ciddi sıkıntılar mevcut. Salı günü umarım farklı bir skor tabelada yazmaz. Fenerbahçe ne lige, ne avrupaya hazır değil. Aykut takımı hazırlayamamış.

Yazılanların tümünü www.facebook.com/remphin veya www.twitter.com/remphin hesaplarında herkes zaten görebilir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım