Beşiktaş Fenerbahçe Kupa Maçı Sonrası 2

Türkiye gündemini yakında yapılacak referandum, doların über iniş çıkışı ve terörün amerika tarafından desteklenmesi oluşturmuyor. Şu an tüm mesele Fenerbahçe Beşiktaş ekseni ve Van Persie…

Futbolu sahadan alanlara ve mahkemelere aslında 3 temmuz 2011 sabahı değil; sözüm ona futbol bildiğini zanneden çomar sürüsü ile beraber bundan bi 10 sene evvel televizyon ekranlarında taşıdılar. Günden yapan, takımları geren, taraftarları gerek ne futbolcular ne de yöneticiler. Götelek futbol yorumcuları, ekran şebekleridir.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan derbi mücadelesi ne ilk, ne son olacaktır. Maç içinde yaşanan gerilim de bitmeyecektir. Futbolcular kavga eder, tribünleri gerer, hakeme oynar. Bunlar ayrı şeyler. Bunlar her zaman olmuştur. Çok uzağa değil, bir kaç derbi maçı geriye gidin, göreceksiniz. Bunu uzatan, hemen cezasını veren ve insanları algı yönetimi ile farklı yerlere götüren ertem şener, ahmet çakar, rasim ozan, sinan engin, erman toroğlu, hıncal uluç, kemal belgin gibi kabzımallardır.

Tutmayın Küçük Enişteyi

Tutmayın Küçük Enişteyi

Tosic atılmış da, Van persie neden atılmamış. Elini şortuna sokmuş, dilini taraftara saplamış. Lens gülümsemiş, alper hadi oradan demiş… Bırakın abicim. Siz sadece futbolu konuşun. “Ooooo tombala yapmış. 1 sene men edin. Dil atmış, kellesini vurun. Selam vermemiş, vurun ağzına yüzüne” demekle futbol düzelmez.

– Eğer ki konuşulacaksa herkese sempatik gelen Melo yavşağını her maç herkese çıkardığı dili neden konuşmadınız?

– Maç boyu herkese agresif bir şekilde çemkiren, ingilizce küfreden Oğuzhanı neden konuşmadınız?

– Oyundan atıldığı halde başkasının akredite kartı ile sahaya giren Tosici neden eleştirmediniz?

– Sahaya tonla yabancı madde atıp, Fenerbahçe menejerinin kafası yarıldığında neredesiniz?

– Van persie tombala yaptı dediğiniz foto-videonun neden başladığı yeri vermiyorsunuz?

– Madem 3 temmuzdan bahsediyor Şenol Güneş, şike davasında ve tapelerinde yer alan yargılanan Beşiktaşa neden gelmiştir diye sormuyorsunuz?

– Sahaya dalan, bir de Lensten bacak arası yiyen; Beşiktaşa yakışmayan amatör Aras’ı neden konuşmadınız?

– 6222 diye bir kanun maddesi var. Neden bir tane spor yorumcusu yargılanmazken şu an tek tek Fenerbahçe oyuncu ve başkanına dava açılıyor diye sormazsınız?

– Nouma 7 ay ceza aldığında aslında bunu Serdar Bilgilinin TFFden kendisinin istediğini, böylece bedelsiz sözleştme feshettirdiğini neden konuşmadınız?

İşin özeti bu maç oynandı, bitti, gitti. Yine oynanacak ve bitecek. Fenerbahçe yenecek, Beşiktaş yenecek, Galatasaray yenecek. Birbirimizle eğleneceğiz. Ama günün sonunda bu spor yorumcusu denilen andavallar oldukça ne bu kavga bitecek, ne de ateş sönecek.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım