Beşiktaş Fenerbahçe Kupa Maçı Sonrası

Evet… Geldik bir maç sonuna daha. Mendilleri elden ele uzatalım. At gözlüklerini evde bırakmayanın kafasının basmayacağı anlara geldik. Kendini halk değil artık saray takımı olarak gören (bakın bunu ben değil, fikret denen teres söylüyor), şişirilmiş beşiktaşın ben maç boyu 1 pozisyon dışında varlığını göremedim.

11’e 11’ken “of nasıl ezdik, topa hakimdik” sevdasından, yazgısından vazgeçmeyen beyinlerin; “bizi ancak 11’e 10 yenerler. ancak 11’e 10 olunca oynayabilirler” şeklinde zikretmeleri normaldir. Lakin anlamadıkları şey, bunu sezonun ilk yarısında da gördük ki topa çok sahip olmak top oynamak değildir. Futbol skor oyunudur, bitiriş oyunudur.İlk yarıda beşiktaşın 1 pozisyonu vardır. O da Taliscadır.

Efenim, herkes takılmış Van Persie kardeşime. Zekası kıt futbol izlekleri eminim geçen sezon profesyonel golcü Gomez’in 3-2 biten maçta yaptıklarını çabuk unutmuş. Unutulur. Zira kazanılan maçtan sonra konuşulmaz. Ne zaman kaybedilir, kazananı gömmek gerekir. Benim Rvp konusunda söyleyeceklerim bundan ibarettir.

Günün sonunda o oldu, bu oldu, şu olduya gelirsek eğer hakemi eleştirerek; ben verilmeyen golün nizami olduğunu, kendi sahasından çıkan souzaya ofsayt bayrağı kalktığını da ortaya dökerim. Kart gerekiyorsa şayet birilerine, marcelo denen gavatın önüne gelene tekme atıp üzerine yürüdüğünü de yazarım. Ve mesele adamlıksa, şenol denen *******nun size çok yakıştığını bir kere daha hatırlatmak isterim. Ahlak, efendilik ve adamlıktan bahseden şenol takozunun maç boyu ana avrat küfrettiğini maç tekrarından görebilir, devre arası Kjaer’in gırtlağına nasıl sarıldığını şu an her yerde bulabilirsiniz.

Fenerbahçe yapması gerekeni yapmıştır. Savaşta kazanmak için her yol mübahtır. Daha acısı elenmeniz değil, biliyorum. Bu stadda ilk defa Fenerbahçe’ye yenilmenizdi. Zaman geçer bu da unutulur. Maç unutulur, skor unutulur, ilk defa yenilmek de unutulur. Hatırlanacak şey, tekrar tekrar bu maçların olacağı ve devam edeceğidir.

Not : RvP adamın dibidir. Kjaer’e yapılan hesabını da sormasını biliriz.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım