Benfica 3-1 Fenerbahçe

Fenerbahçe dün akşam Portekiz’de, Lizbon’da finalin kapısından döndü. İstanbul’da oynanan ve 1-0 avantajla gittiğimiz yarı final rövanş maçında Fenerbahçe korkak futbolu ile açıkçası bu skora davetiye çıkardı. Rakip takımda Gaitan ve Cardozo yıldızlaşırken; Fenerbahçe’mizde Gökhan Gönül’ün sakatlığı herkesi gözyaşlarına boğdu.

gokhangonul-fenerbahce-istasy10net

Maç önce kadro açıklandığında Facebook hesabımdan ileriyi görmüştüm aslında. Bakınız buradan… Şöyle yazmıştım :

“Kadroya baktım. Orta sahada Salih-Selçuk-Baroni 3lüsü intihardır. Bu maçta Stoch veya Mehmet Topuz’dan birini kadroda bekliyordum. Zira Caner, CSKA’da orta sahada oynuyordu. Kaldı ki forvet arkasında Mehmet Topuz veya Stoch rahatça oynayan isimler. Bu orta saha kurgusunda Salih ne kadar yetenekli olsa da ağır ve cılız bir oyuncu. Selçuk ise bir el bombası. Baroninin yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Egemen, Volkan, Gökhan, Ziegler ceza sınırında. Çok sıkıntılı bir maç bizi bekliyor. Meireles-Mehmet Topuz’dan en az birisi sahada olsa kafa rahattı. Ama tedirginlikle bekliyoruz şu an. Galip gelme şansımız çok düşük. Ben skoru 2-1 diye düşünüyorum hala. Bu sahada rakip çok atıyor, iyi baskı kuruyor. İşin kötü yanı Fenerbahçe karakter olarak finalleri oynayamayan bir takım. Allah yardımcısı olsun çocukların”

Baktığımız zaman bahsedeğer 3 ismin sahada yürüdüğünü, rakibin ekmeğine yağ sürdüğünü gördük. Dün akşam Baroni’yi sanırım herkes sadece adamın bileğine basıp, sarı kartı yerken gördü. Onun haricinde ekrana herhangi bir ikili mücadelesi, attığı pas veya kaptığı top yansımadı.

Selçuk Şahin’in evlere şenlik oyunu bir kere daha karşımızdaydı yine. Görünen köyün klavuza ihtiyacı yok demişimdir hep. Yediğimiz ilk iki golü dikkatli izlerseniz Selçuk’un seyrettiğini göreceksiniz. Yapacak bir şey yok. Kapasitesi belli adamları senelerdir besleyen kulüp yönetimi utansın. Baroni ve Selçuk ısrarı bitmeyen Aykut Kocaman utansın.

Fenerbahçe hücumuna destek olmasını beklediğimiz Salih ve Caner’in de dün akşam sahada yokları oynadığını gördük. Tüm sezondur Caner yerine Stoch oynamalı diyorum. Bu adamın kaybedilmesi Fenerbahçe’ye ihanettir diyorum. Ben sıkıldım Caner’in gereksiz çalımlarından, agresifliğinden, amatör tavırlarından. Sıkıldım Salih’e bel bağlanmasından, yıldız yaratılma çabasından.

Ben şu turda bu takımda Sow, Egemen ve Gökhan dışında kimseye teşekkür etmem… Canın sağolsun demem. Zaten bu takımı 3 senede bu hale getiren “Canın sağolsun, nazar boncuğu olsun” diyenlerdir. Dün akşam ama bir kere daha gördük ki herkes herşeyden memnun. Normal gerçi. Fenerbahçe’nin avrupada ne gibi bir başarısı oldu ki bu zamana kadar?

Bu takımda bir sezondur yazıyorum burada; Orhan Şam, Serdar Kesimal, Joseph Yobo, Selçuk Şahin, Sezer Öztürk, Cristian Baroni, Pierre Webo, Semih Şentürk, Henry Bienvenu, Bekir İrtegün gibi isimlerin yeri olmamalı… İkinci sınıf futbolcularla bu sonuçlara eyvallah çekeriz bir çok uzun süre daha.

Dün akşam sahada bir futbol oynanmadı. Fenerbahçe alenen korktu, geriye çekildi ve rakibe top yapması için fırsat tanıdı. Anlaşılan o ki hiç futbol da bilmiyor teknik heyet. En iyi savunma hücumdur futbolda. Topu ileride tutamazsanız bitersiniz. Mehmet Topuz ve Stoch maça başlasa daha farklı olmaz mıydı?

Ama biz kime ne anlatıyoruz ki? Hala Aykutçu ve Alexçi kafası hakim tribünlerde… Hala hocanın her yaptığı hamlenin doğruluğuna inanan bir insan sürüsü mevcut. Çünkü onlar daha fazla Fenebahçe’li, onlar daha çok emek verdi takıma, onlar herşeyi bilen… Kıçı rahat kombine sahipleri, her gördüğü Feneriumda fotoğraf çektiren, gazete ve tvlere çıkmak için tribünlerde şaklabanlık yapan isan müsveddeleri. Bu takımı bu hale boncuklu nazarlar getirdi…

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım