Miljana Bojovic Fenerbahçe’de

MiljanaBojovic-istasy10netFenerbahçe Kadın Basketbol Şubesi Tina Charles, Tuğba Palazoğlu ve Astou Ndour‘un ardından 4. imzayı dış transferde Sırbistan Milli Takımı yıldızlarından Miljana Bojovic’e attırdı. Point guard ve shooting guard oynayan oyuncunun eski takımı da sarı lacivert forma sahibi.

17 Mayıs 1987 tarihinde Sırbistanda dünyaya gelen oyuncu 1.80 metre boyunda. Kızılyıldız, Kimico Struga, Barcelona, Olesa ve Rivas Ecópolis takımlarının da formasını giyen Bojovic 2010 senesinden beri Slovakya’nın Good Angels Kosice ekibinde yer alıyor.

Good Angels Kosice ile 4 kez Slovakya Ligi’nde şampiyonluk yaşayan başarılı basketbolcu takımının 2013 yılında Eurolig’de 4.lük elde etmesinde de önemli rol oynadı.

Geçtiğimiz sezon Eurolig’de takımının asist, top çalma ve blok lideri olan Miljana Bojovıc 8.4 sayı, 5.8 asist ve 2.8 ribaund ortalamaları tutturdu. Sırp basketbolcu sezon genelindeyse Eurolig’in en çok asist yapan 2. oyuncusu oldu.

Tecrübreli oyuncuya hoşgeldin diyoruz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım