Fenerbahçe Ülker Yine Kazandı

Beko Basketbol Liginde normal sezonun sonu gelmek üzere. 24. hafta olmuş. Fenerbahçe Ülkerimiz bu haftada kazanarak zirvedeki yerini korudu.

Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker’de Roko Leni Ukic 17 sayıyla takımının en skoreri oldu. Ukic’i 12’şer sayı kaydeden Ömer Onan, Kaya Peker ve Marko Tomas takip etti.

Sarunas Jasikevicius sanırım sezonun en iyi oyununu oynarken 16 sayısıyla güzel katkı verdi. Roko Ukic 17 sayıyla takımın en skoreri olurken, 12 sayı atan Marcı Tomas tüm basketlerini 3 sayılık olarak kaydetti. Ayrıca bu 3 sayılar oyun kitlendiği anlarda geldiğinden daha büyük önem kazandı.

Televizyondan izlediğim kadarı ile bir kere daha Sean May’in ne kadar gereksiz bir transfer olduğunu gördüm. Ayrıca artık Oğuz Savaş da gidecekse gitsin ki yerine adam alınsı.

Yaklaşık 1 aydır ciddi sakatlık ve hastalık sorunları yaşayan takımın bu maçı kazanması çok öenmliydi. Biliyorsunuz ki Vidmar, Mirsad ve Engin Atsür sezonu kapatalı çok oldu. Son 2-3 maçtır da Kingsey ve Lavrinovic de yok. Roko ise sakatlıktan yeni döndü. Takım buna rağmen iyi kötü oynuyor ve kazanıyor.

Devam çocuklar…

Salon: Erdemir Spor Salonu
Hakemler: Erşan Kartal – Halil Baldemir – Turgut Işık
Erdemir (74): Michael Hall 3 (7 ribaund- 2 asist), Altan Erol 5 (1 asist), Melih Yıldız 3 (1 ribaund), Eren Beyaz 8 (1 ribaund), James Thomas 13 (8 ribaund), Antwain Barbour 17 (1 ribaund- 5 asist), Erkan Veyseloğlu 15 (5 ribaund), Hakan Demirel 5 (2 ribaund- 2 asist), Emre Ekim 5 (1 ribaund)

Fenerbahçe Ülker (82): Roko Ukic 17 (4 ribaund- 7 asist), Ömer Onan 12 (3 ribaund- 1 asist), Sarunas Jasikevicius 16 (1 ribaund- 4 asist), Kaya Peker 12 (3 ribaund- 2 asist), Oğuz Savaş 8 (4 ribaund- 4 asist), Marko Tomas 12 (7 ribaund- 2 asist), Sean May (1 ribaund), Emir Preldzic 5 (3 ribaund- 2 asist)

1.PERİYOT: 21-21
2.PERİYOT: 17-24
3.PERİYOT: 16-19
4.PERİYOT: 20-18

 

Aferin çocuklar. Bu sene lig şampiyonluğu kupasını bekliyoruz.

Serkan Çakmak – Araştırmacı / Seviştirmeci Gazeteci

Not : İstatistikleri NTV Spordan (Ç)aldım.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım