Fenerbahçe Ülker 81-59 Galatasaray Cafe Crown

Tarih : 4 Haziran 2011… Yer : Sinan Erdem Spor Salonu

İnanılmaz bir mücadele, defans ve konsantrasyon… Maç sonu skor tabelasında 22 sayılık fark. Teşekkürler Fenerbahçe Ülker.

Maça inanılmaz konsantre olmuş ve arkasında 16 bin kişinin desteğini alan bir Fenerbahçe Ülker  ve 26 sene sonra final oynama hakkı kazanmış Galatasaray Cafe Crown. 1 haftadır dillerde bu maç.

Bu sene sportif olarak hiç başarıyı yakalayamayan Galatasaray Kulübü ve taraftarlarının artık tek umudu Türkiye Beko Basketbol Ligi kupasını almak. Lakin rakibi neredeyse her sene Final oynayan Fenerbahçe Ülker.

Maça inanılmaz savunma ve hücumla başladı Fenerbahçe. Lakin daha 1 dakika 52 saniye dolmadan 3 faul alan Oğuz Savaş can sıkmıştı. Yerine Kaya Peker oyuna dahil oldu velhasıl. Hep topa, her ribaunda elini koydu Kaya. Dedi ki : “Durun, ben buradayım” Nitekim 7 hücum ribandu alması, girmeden her topu tekrar takımına çelmesi de bunun ispatı sanırım.

Güzel maç, hırs dorukta. Yavaş yavaş fark açılıyor. 1. periyodu 21-16, 2. periyodu da 23-17 ile oynayan Fenerbahçe Ülker, ilk yarıyı 44-33 önde kapattı. Asıl önemli bir nokta ilk yarıda Galatasaray Cafe Crown sadece 1 hücum ribandu alabildi. Bu da ne kadar zorlandığının belgesi adeta.

3. ve 4. çeyrekte hiç mola kullanmayan bir Fenerbahçe ülker ve periyotları 23-16 ile 14-10 geçerek maçı 81-59 tamamlaması… Harika bu çocuklar, harika…

Şimdi gelelim sadede. Maçta 5 Fenerbahçeli, 1 Galatasaraylı oyuncu çift haneli rakama ulaştı. Maçın en skoreri 15 sayı ile Ömer Onan olurken, Tomas, Lavrinovic ve Ukic 11’er sayıyla oynadı. Sean May de 12 sayı, 2 ribaundluk performansıyla galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Sean May Efes Pilsen serisindeki ilk maçın ardından bu maçtada iyi bir oyun ortaya koyarak, kenardan gelip galibiyette pay sahibi oldu.

Fenerbahçe Ülker de Oğuz Savaş ve Kaya Peker’İn ilk yarıyı 3 faul ile kapatması kritik bir durumken, maça ağırlığını koyan 3lük atan defalarca block koyan asistleriyle yıldızlaşan Darjus Lavrinovic de ne kadar önemli bir uzun olduğunu bir kere daha ispatladı.

Serkan Çakmak

 

FENERBAHÇE ÜLKER (81): Roko Ukic 11 (3 ribaund- 3 asist), Ömer Onan 15 (2 ribaund- 3 asist), Darjus Lavrinovic 11 (7 ribaund- 5 asist), Sarunuas Jasikevicius 4 (1 ribaund), Kaya Peker 5 (9 ribaund- 1 asist), Oğuz Savaş 7 (3 ribaund), Marko Tomas 11 (4 ribaund- 1 asist), Sean May 12 (2 ribaund), Emir Preldzic 5 (7 ribaund- 8 asist)

GALATASARAY CAFE CROWN (59): Josh Shipp 6 (2 ribaund), Jerry Johnson 9 (3 ribaund- 2 asist), Melih Mahmutoğlu 2 (1 ribaund), Göksenin Köksal 2 (2 ribaund- 1 asist), Caner Topaloğlu (2 ribaund- 2 asist), Preston Shumpert 6 (1 ribaund), Tutku Açık 7 (4 ribaund- 2 asist), Luksa Andric 14 (5 ribaund- 1 asist), Haluk Yıldırım (1 ribaund- 2 asist), Evren Büker (1 ribaund- 1 asist), Sertaç Şanlı 9 (4 ribaund- 1 asist), Ermal Kurtoğlu 4 (1 ribaund)

İstatistikler www.fenerbahce.org resmi siteden alınmıştır.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım