Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Şampiyon

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Bayan Basketbol Ligi şampiyonluğu için Finalde Galatasaray Medical Park ile karşılaştı. Seriyi bugün 3-1′e getirerek üst üste 7. kez şampiyon oldu.

Bugünkü maçta iyi bir oyun ortaya koyamayan ancak Tamane’nin inanılmaz savunması ve maçın sonlarına doğru Pondexter’ın arka arkaya basketleri ile önce Galatasaray’ı yakaladı sonra 10 sayı farkı açarak maçı kazandı ve şampiyon oldu.

İlk 2 maçı sahasında oynayan ve Abdi İpekçi deplasmanına Salı günü 2-0 önde gelen Fenerbahçe, tutuk oyunu ve kötü savunması nedeniyle maçı 92-86 kaybetmişti. Galatasaray MP ise bu sonuçla seriyi 2-1′e getirerek Fenerbahçe’nin seriyi süpürmesine izin vermedi ve umudunu bir sonraki maça taşımıştı.

Bugün oynanan serinin 4. maçında Fenerbahçe; deplasmanda rakibini zorda olsa devirmeyi başardı ve Şampiyonluğunu ezeli rakibinin önünde ilan etti.

Final serisinde özellikle Penny Taylor’ın yokluğunu ve oyun kurucu eksikliğini hisseden sarı lacivertli ekip; inişli çıkışlı performans sergilese de 3 maçı kazandı. Fenerbahçe’de final serisinde Angel McCoughtry, Nevriye Yılmaz ve Ivana Matović inanılmaz kötü oynarken; serinin en iyi oyuncuları olarak Cappie Pondexter ve Zane Tamane göze çarpıyordu.

Final Serisi Skorları :

12 Nisan 2012 : 75-69 Fenerbahçe

14 Nisan 2012 : 98-93 Fenerbahçe

17 Nisan 2012 : 86-92 Galatasaray MP

19 Nisan 2012 : 96-86 Fenerbahçe

Teşekkürler Fenerbahçe’nin Kızları.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım