Fenerbahçe Kadın Basket Takımı Son Virajda

2011-2012 Türkiye Kadın Basketol Ligi Şampiyonluk Final serisi maçları başladı. Dün oynanan ve Galatasaray MP’nin 6 sayı farkla kazandığı maç sonrası derbide seri 2-1 Fenerbahçe lehine devam ediyor. Serinin 4. maçı yarın Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak ve saat 20.00’de başlayacak.

İlk 2 maçı sahasında oynayan ve Abdi İpekçi deplasmanına dün 2-0 önde gelen Fenerbahçe, tutuk oyunu ve kötü savunması nedeniyle maçı 92-86 kaybetmişti. Galatasaray MP ise bu sonuçla seriyi 2-1’e getirerek Fenerbahçe’nin seriyi süpürmesine izin vermedi ve umudunu bir sonraki maça taşıdır.

Yarın oynanacak 4. maç sonunda gülen Fenerbahçe olursa eğer 2011-2012 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonluğuna ulaşacak ve bir kez daha kupayı müzesine götürecek. Eğer ki Galatasaray MP kendi seyircisi önünde final serisinin 4. maçını kazanırsa durum 2-2 olacak ve düğüm Fenerbahçe’nin evinde Caferağa Spor Salonunda çözülecek.

Üç maç kazanan takımın şampiyon olacağı seride, Fenerbahçe, normal sezonu lider tamamladığı için ilk iki maçı kendi sahası olan Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda yapmış, 12 Nisan Perşembe günkü serinin ilk maçını 75-69, 14 Nisan Cumartesi günkü ikinci maçını ise 98-93 kazanmıştı. Dün Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan serinin üçüncü maçını ise Galatasaray Medical Park 92-86 kazanarak ve seride durumu 2-1’e getirmişti.

Fenerbahçe’de Angel’ın egoist oyunu yüzünden çok top kaybetmesi ve yine aynı oyuncunun savunma yapmaması nedeniyle sahada genelde 1 eksik oynadığı seride; Penny Taylor’ın sezonu kapatması ardından sayı yükünü çeken Pondexter’ın oyunun kilidini açacak oyuncusu olarak görüyorum.

Matovic ve Nevriye’nin bu sezon etkisiz oyunu eğer ki bu maça yansımaz ve pota altını domine ederlerse kolay sayı bulacağımızı düşünüyorum. Fenerbahçe’nin asıl önemli uzun oyuncusu ise Zane Tamane. Rakibi ısıran, ribaundları toplayan Tamane eğer ki daha fazla süre bulursa yine olumlu işler yapacaktır. Çok kolay düdüklerin çalındığı final serisinde uzunlardan özellikle Matovic’in dikkat etmesi gerektiği de bir gerçek.

Galatasaray MP oyunu yavaşlattığı zaman iyi olan bir takım. Eğer ki Fenerbahçe takımı hücumda hızlı hareket ederse, rakibin ağır oyuncuları karşısında sayı bulacaktır. Fenerbahçe’de başantrenör Georgios Dikaioulakos eğer ki bu maç kadrosuna Elina Babkina’yı alırda Tamane ile aynı anda sahaya sürerse takım arkadaşı 2 milli oyuncunun da iyi bir performans sergileceği aşikar.

Fenerbahçe, yarınki maçı da kazanırsa, seride durumu 3-1 yapacak ve 2011-12 sezonu şampiyonu olacak. Galatasaray Medical Park’ın galip gelmesi halinde beşinci ve son maç 22 Nisan Pazar günü saat 16.00’da Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Şimdiden başarılar kızlarımıza,

Başarılar Fenerbahçe’mize…

Serkan Çakmak

http://www.kortuttugunuspor.com/fenerbahce-2/fenerbahce-kadin-basket-takimi-son-virajda/

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım