Fenerbahçe Kadın Basket : Agnieszka ve Anastasiya

Agnieszka Bibrzycka

Agnieszka Bibrzycka

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Agnieszka Bibrzycka ve Anastasiya Verameyenka‘yı kadrosunu kattı.Polonya Ligi’nin güçlü temsilcilerinden Polkowice’den transfer edilen forvet mevkii oyuncusu Agnieszka Bibrzycka ve Rusya’nın Nadezhda takımından Fenerbahçe kadrosuna katılan Belaruslu pivot Anastasiya Verameyenka artık Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı formasıyla görev yapacaklar.

Öte yandan takımımızda başarılı antrenör George Dikeulakos’un yanı sıra Nevin Nevlin, Kübra Siyahdemir ve Esmeral Tunçluer’in sözleşmeleri de uzatıldı.

Agnieszka Bibrzycka; geçtiğimiz sezon Polkowice takımında forma giydi. 30 yaşındaki Polonyalı forvet Polkowice takımında Polonya liginde 11 sayı 5 ribaund ve 2 asist ortalamalarını tutturdu. Agnieszka Bibrzycka Euroleague’de bu sezon 7 sayı 2.5 ribaund ortalamasıyla oynadı.

Anastasiya Verameyenka

Anastasiya Verameyenka

 

1987 doğumlu Anastasiya Verameyenka ise Euroleague’de 2011-2012 sezonunda 14 maçta forma giyen Verameyenka, 11.4 sayı, 6.9 ribaund, 2.2 asist ve 2.1 blok ortalamalarıyla oynadı. grup maçlarında Fenerbahçe’yle Nadezdha aynı grupta yer alırken, Verameyenka Fenerbahçe’nin İstanbul’da 84-72 kazandığı maçta 7 sayı 4 ribaundluk bir performans ortaya koydu.

Verameyenka, Rusya’da oynanan ve Fenerbahçe’nin 72-60 önde bitirdiği karşılaşmadaysa 8 sayı 11 ribaund ve 4 top çalmayla oynamıştı. başarılı oyuncu geçtiğimiz sezon ligde ise 9.9 sayı, 7.4 ribaunt ve 1.8 blok ortalamalarıyla mücadele etti.

Takıma katılan her iki oyuncumuza da şimdiden başarılar.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım