Fenerbahçe 104-82 Pınar Karşıyaka

Ligde farklı, avrupada farklı bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe; bu haftaki rakibi Pınar Karşıyaka’yı ciddiye alarak oynayınca rakibine parkeyi dar etti. Farklı bir skorla kazanan, Sloukas gibi bir oyun kurucudan da yoksun sahaya çıkan Fenerbahçe’de; Kalinic, Udoh, Datome ve Antic gibi isimlerin ciddi faul problemlerine maruz kalmalarına rağmen maçı kazanmayı bildiler.

Özellikle boyalı alanı çok iyi oynayan, dış atışı gerekmedikçe zorlamayan Fenerbahçe; topu elden ele gezdirdikçe, asist kaynaklı sayılar ürettiği bölümlerde sürekli skor bulmasını bildi. Süre alan gerek Ömer Faruk ve gerekse Berk Uğurlu’dan da yeterli katkıyı alan Fenerbahçe maçı farklı kazandı.

Vesely 20, Datome 17 sayı ile yıldızlaşırken; kısa sürede Kalinic’in 6 asist ve 11 sayısı , takım halinde%70 ile boyalı alan isabeti maçın önemli noktalarıydı.

Fenerbahçe bu sonuçla ligde 7. maçında 4. galibiyetini alarak puanını 11’e yükseltti.

Serkan Çakmak

Fenerbahçe Karşıyaka istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım