Basketbol : Galatasaray Odeabank – Fenerbahçe Maç Önü

Spor Toto Basketbol Ligi normal sezon 21. hafta maçında iki ezeli rakip karşı karşıya. Euroleague kalitesinde kadroları ile parkeye çıkacak iki takımdan favori Fenerbahçe. Zira iddaa maçı 4.5 handikap ile açmış durumda. Handikapsız oranlarda ise Galatasaray’a 2.45, Fenerahçe’ye 1.40 veriliyor. Avrupada ise Galatasaray’a 2.50, Fenerbahçe’ye 1.50 veriliyor.

Kadro sürekliliği ve kalitesi anlamında Fenerbahçe’nin ağır basacağı maçta Galatasaray’ın ev sahibi olma avantajı dikkat çekiyor. Rekabet analizinde aralarındaki son 10 maçta 2 kez Galatasaray, 8 kez Fenerbahçe’nin galip geldiği bu seride Galatasaray 2 galibiyetini de kendi sahasında almış durumda. Ayrıca Galatasaray’ın 4 maçtır kazanamadığını da ekleyelim.

Galatasaray Odeabank’ta yeni transfer McCollum bu maçta forma giyebilecekken; daha önceden kadro dışı bırakılan Shilb ve Emir’in durumu henüz bilinmiyor.

Fenerbahçe’de ise Antic statü gereği forma giyemezken, Soulukas’ın sakatlığı devam ediyor. Udoh’un durumunun maç saati netleşmesi beklenirken, bunun dışında bir eksik yer almıyor.

Ligde lider olan Fenerbahçe geride kalan 20 haftada 18 galibiyet alırken; maç başına 83 sayı atıp, 73 sayı yemiş durumda.
Galatasaray ise 20 maçta 12 galibiyet alırken; maç başına 78 sayı atıp, 77 sayı yemiş durumda.

Aralarındaki yani bu sezon oynadıkları 3 maçta 160 sayı barajını geçen mücadeleler neticesinde maçın handikaplı olarak 2 biteceğini ve 160 sayı baremini aşacağını düşünmekteyim.

Elbette bu basketbol. Bir ritim yakalarsın, 20 sayı farktan bile dönebilirsin.

MS 2
MS (-4.5) 2
MS 160 üst

Daha fazla bahse yönelik fikirler için

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım