Astou Ndour Fenerbahçe’de

Fenerbahçe Kadın Basketbol Şubesi de 2014-2015 sezon hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda ilk olarak pivot aramaya başlayan Fenerbahçe, ilk transferini geçen sezon İspanya’da Gran Canaria’da oynayan Astou N’dour ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Henüz 20 yaşında olan ve başarılı 2 sezon geçiren Astou N’dour, Senegal’in başkenti Dakar’da dünyaya gelmiş ve basketbola 2009 yılında kariyerinde forma giydiği tek takım olan İspanya’nın Gran Canaria takımında başlamış birisi.

2011-2012 sezonunda Gran Canaria takımında sürekli olarak oynamaya başlayan Ndour, Avrupa macerasını 16.1 sayı ve 10.9 ribaund ortalamaları ile bitirdi ve takımın en skorer ismi olmayı başardı.

İspanya Liginde Gran Canaria’yla play-off’larda yarı final oynayan ve 17.3 sayı, 13.1 ribaund, 1.6 blok ve 1.2 top çalma ortalamaları yakalayan 20 yaşındaki oyuncu İspanya Liginde sezonun en değerli oyuncusu seçildi. Astou sergilediği başarılı performansla FIBA tarafından Avrupa’da yılın en değerli genç oyuncusu unvanına layık görüldü.

Atletik, çevik ve 1.96 boyundaki oyuncunun yüksek yüzde ile 3 sayı da kaydettiğini biliyoruz. Anastasiya Verameyenka’dan kalan boşluğu dolduracağına inandığımız oyuncumuza hoşgeldin diyoruz.

Serkan Çakmak

astou-ndour-istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım