Abdi İpekçide 11 Sayı Fark

Türkiye Beko Basketbol Ligi Playoff Final Serisi 4. maçında, seride 2-1 önde olan Fenerbahçe Ülker deplasmanda maçı alarak durumu 3-1’e getirdi ve kupaya bir adım daha yaklaştı.

Maça iyi başlayan ve sadece uzunları ile sayı üreten Fenerbahçe bir ara skoru 7 sayı farka kadar çıkarsa da oyuna dönen, Fenerbahçe Ülker’in önce sportmenlik dışı faul hemen ardından teknik faul alması ile skoru yakaladı ve ardından seri yaparak farkı 9 sayıya kadar çıkardı. Bu noktadan sonrada oyuna mükemmel bir dönüş yapan Fenerbahçe Ülker, 2. çeyrek sonu ve 3. çeyrek boyunca rakibi karşısında 35-12 lik seri yakalayarak farkı 17 sayılara kadar çıkardı.

Maçın bazı yerlerinde duraksa da devreye Ukic ve Emir’in girmesiyle, gerek savunmada gerekse hücumda Lavrinovicin inanılmaz katkı vermesiyle maçı 11 sayı farkla 85-74 ibi bir skorla kazanarak seriyi 3-1 yaptı.

14 haziran 2011 salı günü Sinan Erdem Spor Salonunda 16bin seyirci önünde aksilik olmazsa maçı kazanarak bu sezon 5’i 1 Yerde sözümüzü de yerine getireceğiz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım