2. Dalga Başladı

Türk futbolun şike skandalı giderek büyüyor. 1. Turda içeri alınan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kurmayları, Sivasspor başkanı, Bülent Uygun ve diğerlerinin ardından; 2. Tur bugün başladı. Eski federasyon yetkilierinden bazı isimler, kaleci Serdar Kulbilge ve Trabzonspor başkanı Sadri Şener de gözaltına alındı.

1 haftadır Türk basını, büyük bir linç kampanyasına imza attı. Olay içinde bir çok isim ve kulüp varken, dikkat ederseniz gündemde sadece Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım ismi zikredildi. Beklenen oldu ve Fenerbahçe’nin 3 üst yöneticisi şu an tutuklu olarak Metris cezaevinde.

Kısaca birkaç yazıda iddiaları değerlendirmiştik. Çok sağlam kanıtlar olduğu söylendiği halde bir çok isim aklanarak beraat etmişti. Ancak kiminle şike yaptığı bir türlü söylenemeyen Aziz Yıldırım ve ekibi tutuklanarak içeri alındı. Sanırım dünya futbol tarihinde tek taraflı şike yaparak içeri alınan kimse yoktur. Zira şike yapılan 19 maç olduğu söylenirken, içeride hiç hakemin olmaması ve sadece 1 oyuncunun tutuklu olması da şaşırtıcı.

Dün tüm gün Fenerbahçe’nin uefa nezdinde 17 şampiyonluğu olduğu, 18. Şampiyonluğun uefa için ekranlara tescil edilmediği yazıldı. Hatta bu ülkenin en saygın ve doğru kanalı olması beklenen, devletin kanalı TRT 1 de bu tongaya düştü. Haber yapmanın ne adabını, ne kuralını sanırım bilmediklerinden uefanın Fenerbahçe sayfasındaki bilgileri 2010 Temmuzdan beridir güncellemediğini görmediler ve bu linç kampanyasına ortak oldular. Ve güvenilirlikleri tartışılır duruma geldi.

Dün on binlerce Sarı Lacivert sevdalısı yürüdü sokaklarda. Böyle bir sivil hareket eşine az rastlanır bir hareket. Coplandılar, gaz bombaları yediler ama yılmadılar. Fenerbahçe sevgisi her şeyden üstünken durmak olmazdı.
Dudaklardan dökülen tek cümle : “Darağacında da olsak, son sözümüz Fenerbahçe”

Dün Fenerbahçe’nin bu durumuna sevinen, zevk duyan, şampiyon olduk biz diye sokaklara dökülenler bugün kan ağlamaya başladı. Zira skandal büyüyor. Bu Fenerbahçe, Trabzon ve birkaç Anadolu kulübü ile sınırlı kalacak gibi görünmüyor. Zira bu endüstride çok büyük paralar ve insanlar dönüyor.

Ağzı olan konuştuğundan bize giren çıkan yok yazarız diyen herkes yükleniyor. Lakin sap döner keser döner diye bir laf var. Bakınız Trabzonspor taraftarı. Bugün bir anda şerefli, centilmen ve sessizleştiler.

O yüzden herkes sakin olmalı, sükûnetini korumalı. Bir bakmışsınız Beşiktaş, Galatasaray da içeri alınır. Artık polis devleti olduk. Her an herşey olabilir. Ama bir kere daha yazalım. Bu artık bir şike davası değil, linç kampanyasıdır.

Bekleyip göreceğiz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım