Vazgeçme! Pes Etme!

Üşenmeden yine bir videodan yazdım. Okuyun veya videoyu izleyerek tadını çıkarın. Biraderim facebook hesabında paylaşmış. Muhteşem.

Dont Give Up istasy10net

1954 yılından önce insanların genel inancı, tekrar tekrar denenip başarısız olunduğu için, bir insanın 4 dakika barajını kırmanın fiziksel olarak yetersiz olduğuydu. Yani kimse 4 dakikadan az bir sürede 1 mil koşamazdı.

Bu şeyler olduğu sırada, cevabın bu olduğuna inanmaya başladılar. Cevap her zaman buydu ve her hangi farklı bir ihtimal göremiyorlardı.

Roger Bannister ortaya çıktı ve 4 dakika limitini kırdı. O günden bu güne kadar 20bin’den fazla kişi bunu yaptı. Liseli çocuklar da dahil…

20bin insan! Peki ne değişti? İşler rayına girdiğinde olan şey şuydu : Yapıldığını biliyorlardı. Ve yapıldığını bildikleri için de yeni bir inanç doğmuştu. Bu limit artık “aşılamaz” değildi. Ve bu 20bin insanın yarışta inandığı şey, eğer bir kimse yapmış ise, kalplerinde biliyorlardı ki bu mümkündü.

Yapabilirlerdi. Eğer birisi hayalini gerçekleştirdiyse, o zaman sen de hayalini gerçekleştirebilirsin.

Hayalini gerçekleştirmeye çalışırken derler ki “En zor savaşlar, en tatlı zaferleri elde eder” Bu güzeldir. Neden mi?

Hayalinden daha önemli olan, hayalini gerçekleştirirken nasıl bir insana dönüştüğün. Bu çok daha önemli. Olmak istediğin türde kişi… İnşa ettiğin karakter… Geliştirdiğin cesaret… Açığa çıkarmak istediğin inanç!

Sabah kalkarsın ve aynada kendine bakarsın. Sen farklı bir insansın, farklı bir ruhla yürürsün. Bu tür cesarete, bu tip kararlılığa sahip olmalısın. Eğer gerçekleştirmek istiyorsan… Bu sensin. Sorumluluk almak zorundasın.

İnancın olmalı. Kendine inanmalısın. Yeteneklerine inanmalısın. İşine, takımına, fikirlerine inanmalısın. Sorgusuzca!

İnancın olmalı… Ve inanç sana istediğin sabrı verecek. Olmasını istediğin kadar hızlı bir şekilde olmayacaktır. Bu senin hayalin. Eğer olmasını istiyorsan… Kaldır kıçını ve gerçekleştir. Olmasını istiyorsan… Kalk ve çalış!

Uyanman için meydan okuyorum. Ayağa kalkman için meydan okuyorum. Hayalini kovalaman için sana meydan okuyorum. Mümkün! Kazanabilirsin.

Neyle karşılaşırsan karşılaş, KAÇMA. Korkmaya çalışma çoğu insanın yaptığı gibi. Üstüne git.

Hayallerinin gerçekleşmesini mi istiyorsun? Odaklanman lazım. Hakkından gelmeye çalışma, sadece ilerle. Gitmek istediğin yere odaklan.

Yaşamınla, nereye gideceksin?

Azim, herkes için önemli bir şeydir. Vazgeçme! Pes etme! Her şeyin bir çözümü vardır.

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım