Büyüklük, işte böyle bir şeydir!

Kamuoyunun bilmesini istiyoruz ki; yakın bir dönemde futbol ailesi içinde dillendirilmeye başlayan İstanbul, Anadolu ayrışmasının kimseye faydası olmayacaktır. Kitleleri bu şekilde ayrıştırmanın bir nevi bölücülük olduğu açıktır. Atalay’ın Bizans ve Konstantinapolis kavramları üzerine yaptığı açıklama; bu şahsın cehaletini ortaya koymakla birlikte bu açıklamalar ciddi bir suçtur. Atalay’ın, üzerini kaşıdığı bu kavramların ne denli büyük toplumsal riskler taşıdığı herkesçe malumdur.

Fenerbahçe

Fenerbahçe

Bu tehlikeyi ve ciddiyeti sezemeyen bu şahsın; kamuoyu tarafından dikkate alınmaması en büyük temennimiz olacaktır.

Futbol, sahada oynanmakta ve sahada kazanılmaktadır. Değişmez bu gerçeğin ötesinde Atalay gibilerce ortaya atılan akıl ve izan dışı iddialar, kişisel reyting hırsının bir nevi dışa vurumudur. TFF tarafından kabul edilmesi halinde, bu akıl tutulmasının kahramanı olan Atalay’ın ismini vereceği, dilediği hakem ile Ankaragücü müsabakasına çıkmaya hazırız. Yüz yıldır olduğu gibi bugün de gelecekte de şartlar ne olursa olsun sporcularımız formalarını ıslatan terleri ile güçlerinin sonuna kadar yarışacaktırlar. Karşılaşmanın sonucu, formaya dökülen terle elde edilecektir. Bu formaya gönül verenler, formayı ıslatan teri sevecek ve ona ter dökenlere daima saygı duyacaktır.

Büyüklük, işte böyle bir şeydir!

yazının tam metni için : http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=19468

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım