Sıfır Beden Modası Tarih Mi Oluyor?

Kağıt bebek, podyum, manken vs… Bu bileşkenin hammaddesi olan kadın vücudunda firma tercihi her daim “Sıfır Beden” olarak tabir ettiğimiz, etsiz yağsız bedenler olmuştur. Bu uğurda bir çok genç kadın yemek yememeye, yediyse çıkarmaya meyilli bir yolda ilerlemiştir. Hatta bu uğurda ölümcül “Bulimia Nervosa” hastalığına yakalananlarda olmuştur. Bilmeyenlere; Bulimia’nın karakteristik özelliği kişinin kendini yemek ile doldurmasından sonra yediklerini kusarak istenmeyen kalorilerden kurtulmaya çalışmasıdır.

Sıfır beden olma sevdalısı kişilerde sıkça rastlanan bu durumun asıl sebebi elbette incecik ve aranan bir manken olma fikrinden başka bir şey değildir. Lakin bu günlerde iki genç kız Camila ve Mariana bu durumu yıkma yolunda adım adım ilerliyor.

Sıfır beden trendi yerini dolgun hatlara bırakıyor, moda dünyası Camila ve Mariana Davalos kardeşleri konuşuyor.Kentucky eyaletinde doğup, Kolombiya’da büyüyen Camila Davalos ve Mariana Davalos, dolgun hatlarıyla modacıların dikkatini çekti. İkizler şimdi defilelerin aranan yüzleri arasına girmeye hazırlanıyor.

Sıfır Beden Manken Meselesi İçin de burayı inceleyebilirsiniz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım