Oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok’a Destek İlanıdır

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve Oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok’a Destek ilanıdır. Lütfen pas geçmeyelim.

Son dönemlerde “Leyla’nın Evi”, “Çelik Manolyalar”, “Bu da Benim Ailem” adlı başarılı yapıtlara imza atan Tiyatrokare, 6 Ocak’tan itibaren izleyicilere “Büyük İkramiye” adlı zengin bir komedi sunmaya hazırlanıyor.

Jean Marie Chevret’in Paris’te yıllarca kapalı gişe oynanan “Numero Complemantaire” adlı oyununun Türkiye uyarlamasında, mazbut bir aileye lotodan büyük bir ikramiye vurmasının ardından yaşanan komik olaylar konu ediniyor. Nedim Saban’ın yönettiği oyunda, Celal Kadri Kınoğlu ve Suzan Aksoy, Aşk-ı-Memnu dizisinde canlandırdığı Cemile karakteriyle ünlenen kızları Pelin Ermiş’in sınıf atlaması için, sadece yaşam biçimlerini, alışkanlıklarını değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda işi televizyondan tanıdıkları bir karakteri, Armağan Çağlayan’ı kaçırmaya kadar götürüyorlar. Armağan Çağlayan’ın kendisini oynadığı oyunda, bir yandan Çağlayan’ın televizyon dünyası ve sosyete hakkındaki çok eğlenceli yorumlarına yer verilirken, öte yandan sınıf atlama çabasındaki bir ailenin sosyetede yer edinme telaşı çok zengin bir komedi anlayışla ele alınıyor. “Büyük İkramiye” gülmek isteyen izleyici için, gerçek anlamda bir yeni yıl ikramiyesi olma niteliği taşıyor.

Öte yandan, Tiyatrokare’nin Zülfü Livaneli’nin sevilen romanından uyarladığı “Leyla’nın Evi” adlı ihtişamlı prodüksiyonu eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not alarak sunulmaya devam ediyor. Oyun, Nedim Saban’ın rejisi, Livaneli’nin eski İstanbul müzikleri ve hip hop müzikleriyle süslenen oyunu Avrupa yakasında sadece birkaç kez Mustafa Kemal Merkezi ve Kenter Tiyatrosu’nda sahnelendikten sonra, yurtdışı turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Celile Toyon, Ayça Varlıer, Volkan Severcan, Melda Gür, Nuri Gökaşan gibi seçkin sanatçıların başrolde olduğu oyunda Boğaziçi’ndeki yalısı elinden alınan Leyla’nın şahsında, İstanbul’un tarihi anlatılıyor. Tiyatrokare’nin dekor, ışık, film, barkovizyon görüntüleriyle desteklenen bu iddialı prodüksiyonunun, tiyatro çevrelerinde şimdiden yılın oyunu olmaya aday olduğundan söz ediliyor.

Tiyatrokare’nin duygusal komedisi “Çelik Manolyalar” ise ikinci yılında ikinci versiyonu ve Suna Keskin, Şenay Gürler, Oya İnci, Suzan Aksoy gibi starların yanına genç yetenekler Nilay Duru ve Dicle Alkan’ın katılımıyla son hız devam ediyor. Julia Roberts’ın çok sevilen filmi “Çelik Manolyalar”ın yerli versiyonunda, bir kuaför salonunda hayata direnen altı kadının öyküsü anlatılıyor. Düğün ile ölümün hayat gibi iç içe geçtiği oyunda, neşe ile hüzün aynı anda yaşanıyor.

İlişikte oyun programımız yer almaktadır. Her yaş grubu ve zevkteki seyirciye, en yüksek estetik değerlerle hizmet ederek, tiyatro sanatımızın inceliklerini yaşatmaya devam edebilmek ve perdelerimizi ayakta alkışlanarak açmanın onurunu yaşayabilmek dileğiyle…

Bilet Satış : http://web03.biletix.com/etkinlik/MTK64/TURKIYE/tr

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım