Kızlarımızdan Meme Kanseri İletileri : Meyveler

Aylardan yine ekim… Yine abidik gubidik işler bakanlığından yayınlanan liste. Maksat dikkat çekmek olaya. Geçmiş yıllarda yaptılar. İçecek adları yazdılar iletilerine. Bir ara sütyenin nerede olduğunu yazdılar ve bir ara çamaşırın rengine dem vurdular. Msn, facebook, twitter iletileri tek kelimelik ifadelerle doluydu… Ve yine doldu.

Geçmişte ne yapılmıştı?

“mutfak tezgahının üstüne… , çekmece , yatağımın üzerine… , koltuğun üstüne , dolabıma…” gibi iletiler yazıldı bir gecede… Ekim ayında olmamızdan dolayı meme kanserine dikkat çekmek için yapılan bi oyundu.

Geçtiğimiz seneler de anımsarsanız renk yazarak sütyenlerini ifşa etmişti kızlarımız. “kırmızı” veya “siyah” gibi tek kelimelik iletiler vardı. O günlerde kimin ne renk giydiğini cümle alem erkekler biliyordu.

Sonra içek yazdılar ki şunlardı ve anlamları şöyleydi…

cola: iliski yasayamiyor
fanta: arayistayim
sprite: asigim
su: iliskim var gibi
pepsi: iliskim var
ayran: nisanliyim
salgam: evliyim
cay: bosum
kahve: nihayet ayrildim
süt: bekarim ve iliskiye acigim

Ve şimdi de meyve tadında hatun kısmı… Meme kanseri dikkat çekme oyunu devam ediyor. Sorun şu ki her birini erkekler olarak biliyoruz. Zira kullandığınız her sitenin tabanını, her sosyal ağı bir yazıyor veya yönetiyoruz…

mavi kantaron : bekâr
ananas : karmaşık
ahududu : kararsız
elma : nişanlı
kiraz : çıktığı var
muz : evli
avokado : onun diğer yarısıyım
çilek : doğru olanı bulamıyor
limon : bekâr olmak istiyor
üzüm : çıktığıyla evlenmek istiyor

Serkan öpeler yavrularım… Biliyor diye erkeklere kızıp, bozulmayın.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım