Yeni Yıl Gelir, 2018 Denir

Bir sene daha ardımız sıra, hatıralar arasında yerine almak üzere yola çıktı. Takvimler tazelenirken, güneş ve dünyanın dansını kutlama sırası biz insanlara geldi. Geçmiş günlerin dökümü, gelecek günlerden beklentiler yazılmaya başlandı bile. Piyangolara hayaller yüklenirken; klişeden öleceğini umduğumuz dudaklardan aynı şarkı söylenmeye başlandı : “Yeni yıl sana aşk, para, sağlık getirsin” Ve bu da kesmediği gibi “seneye görüşürüz” esprileri de yapılmaya başlandı. Ki bir çoğunuzla henüz görüşmediğimizden, ben size “seneye görüşürüz” diyorsam bu klişe dışı olacaktır.

Bu senenin 261. yazısı. Bu sene çok da bakamadım buralara. Gerçi diğer sosyal ağlarıma da bakmasam yeridir. Belki biraz instagram hesabımı kayırmış olabilirim. Remphin elbette kullanıcı adım. Takip etmesenizde bir göz atabilirsiniz. Ara ara güzel fotoğraflarımız olmuyor değil hani. Neyse… Bu sene az yazdım. Ya sıkıldım veya işten çok vakit bulamadım diyelim. Kendim ile gaydırı guppaklarımı da çok dökmediğimden, daha doğrusu hayat eksenimde çok mütalaa edilecek olay olmadığından sanırım klavye tıngırdatmak istemedim.

Sanırım çok da fazla yeni insanla tanışmadığım, tanıdıklarım daha doğrusu tanıdığımı düşündüklerimin sessizce kaçtığını gülerek izlediğim 2017’den bir kaç saat sonra kurtuluyorum. Ama telaş yok. 2018 olunca sihirli değnekler düşmeyecek gökyüzünden. Ki düşse seker ve muhtemel bizlere girer. 🙂 Gezdiklerimiz, gördüklerimiz, fotoğraflarımız facebook ve instagram hesaplarımda mevcut. Oradan tarihçeyi herkes görebilir.

Az insan, öz insan… Renkli günler, rutin işler niyetindeyim. İster hoş gelsin, ister hoşça gitsin bir sene daha… Yine yapacak işlerimiz var. Yine bekarız, yine çiçek…

Yakında tanışmak üzere…

İyi seneler yabancılar.

Serkan Çakmak

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım