Şehitlerimize son veda, Hüznümüz dağlar kadar

Şehitlerimize son veda, Hüznümüz dağlar kadar

Üzgünüm Ata’m. 17 ağustos 2011 günü sana bir kere daha layık olamadık. Kolay yetişmeyen bu ülke evlatlarından 8 tanesini daha uğurladık kara topraklara. Ve yine devlet büyüklerinden o kıytırık açıklamayı duyduk : “Bıçak kemiğe dayandı”

Ne kemiktir ki durmadan dayanıyor darbelere. Nasıl bir şeydir ki 2 günde unutuluyor acılarımız. Sanki ölenler bizim askerimiz, gençlerimiz, değerlerimiz değilmiş gibi. Kolpa gözyaşları, taziyeler, başınız sağolsunlarla geçiştiriliyor zaman.

Aniden uçaklar havalanıyor bir askeri üsten, kandili dövdük geldik deniyor. 10 yüz 1000 hedef vuruldu deniyor. Lakin hangi söz hafifletir ki bu acıyı. İçi sızlamaz belki rütbe makam sahiplerinin de bu 8 yürekli çocuğun ailesinin yüreğini hangi söz, hangi hareket rahatlatabilir?

Hüznümüz dağlar kadar… Allah rahmet eylesin hepinize. Ben isimlerinizi unutmamak adına not alıyorum buraya. 4-5 ay sonra o fırsatı verirlerse sıkılacak her mermimin üzerine yazacağım adlarınızı.

Güle güle çocuklar…

Jandarma Binbaşı Yavuz Başayar (Ankara)
Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Turan Kurt (Manisa – Salihli)
Uzman Çavuş Nazır Elitok (Kırıkkale)
Piyade Uzman Çavuş Samet Kılıç (Ordu)
Uzman Çavuş Erhan Ar (Yozgat)
Uzman Çavuş Hakan Çil (Kahramanmaraş)
Jandarma Onbaşı Vedat Gülder (Ardahan)
Jandarma Er Serkan Altay(Burdur)

Serkan Çakmak – 911

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım