Popüler Ölümler Çağı 2

1 Eylül 2012 tarihinde yazmışım ilkini. İş olsun diye, küfretmemek için karalamışım belli ki. Aradan geçmiş 40 gün, 40 gece. Değişimlerin dünyasında, takvimler ve saatler evrilirken; herkes ve herşey yenisin yeniye giderken, stabil halimiz nicedir?

Fikirlerin ne erlende, ne sabit disklerde saklanamadığını düşünürsek; her dakika daha fazla birikmek doğal seleksiyonun bir parçası olsa gerek. O meşhur ifade biçimi geldi şimdi klavye şıklatan parmaklarıma : “Kafamda deli sorular”

Sorular… Mesele de o ya zaten. Kim takar cevapları? Veya hangi cevap ne kadar doyurabilir her hangi bir aklı? Zira hangi cevap verirsek verelim “kime göre” ve “neye göre” cevabını doğurmayacak mı en azından? O yüzden sorular mesele. Kafamda yarı sentetik, yarı deliliğin ikliminden sorular birikmiş 40 günde. Ama mühim değil sıralamaya. Kendi evrim sürecinde devam etmeli böyle.

Sadece bilmek gereken bu popülist ölüm çağında; sayılardan ibaretleri tek tek öldürdüğüm doğrudur. Daha sessiz, daha seyirci, daha vurdum-görmez, daha gördüm-cevaplamaz, daha güldüm-tınlamaz hallerdeyim. Yazmıyorsam, konuşmuyorsam, cevaplamıyorsam, tartışmaya girmiyorsam; vardır bir sebebi mevsimindeyim. Silmişsem de vardır bir nedeni makamından bahsetmekteyim.

Herkes ne zaman ki ihtiyacı olur, ne zaman başı sıkışır, ne zaman senden nemalanacağı bir durumu vardır; o an tamam, senden iyisi yok bu dünyada. Ne zaman cevaplamazsın, oluruna bırakırsın, kendi kanadınla uç dersin; tamam, senden de adisi yoktur yine bu dünyada.

Boş vereceksin hepsine işte. Msn mi, tertemiz liste. Sms & Whatsapp mı, kayıtlı kimse yok simde. İletilere not mu düşüldü, sohbet penceresi mi açıldı. Bol tebessümle. Özetle; herkes kendi derdine, yemişim dünyayı, koy götüne…

Velhasıl kelam muhterem; kimsenin farketmeye cesaret edemediği, daha doğrusu niyet etmediği şu periyodik çizelgede, ölen öldü kalanlar dünyaya minare…

Serkan Çakmak

Bir de öncesi var yazının : Popüler Ölümler Çağı

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım