Popüler Figürler Yine Gerçeği Perdeler

12 Eylül Gaydırı Guppakları

Bir Kenan Evren Daha Mı?Heyecanla bekliyoruz. Olacak bunlar. Darbeyi kanlı sanıyorlar,ülke 50 yıl geri gider sanıyorlar. Vah bebelerim, kulaktan dolma yaprak sarmalarım. Fes giymektense, 4. muratın sigara alkol yasağıyla yaşamaktansa, yeni çeri ocağına çocuğumu göndermektense darbeyi isterim. Bu ülkede adam gibi kurum askeriyedir. Onlarda heyecanla beklemektedir.

Bu arada deniz gezmiş gezmemiş gibi kıça sürecek aklı olmayan adamları da örnek gösterip yazmayın. iyi ki asıldılar. bir kere daha olsa ve bin kere asılsalar kılım kıpırdamaz.hazır lafı gelmişken yazayım : iyi ki totoş deniz gezermişin şortla falan resmi yok, sadece parka ile yoksa parka ile değilde hep şortla gezecekti bu gençler.

Alooooo. Uyanın. Sizi ne denizler, ne tayyipler, ne mitingler, ne facebookda hayır verin, vermeyenin ta ak gibi şeyler kurtarmaz.

Adam akıllı sistem değişsin diye kaç kişiyle konuştunuz? Facebooka, forumlara, twitterlarınıza yazdığınız o klişelerden bahsetmiyorum. Takozluğunuza bir son verin. İnsan insana diyorum. Ah özür, dejenere nesilsiniz yani “Face to face” olayına ne zaman giriştiniz?

Kaç kişiye bu ülkenin gerçek ilke ve inkılaplarını hatırlattınız ve kendinize fikir edindiniz? Ben Atatürkçüyüm, en büyük Atatürk, I Love You Atatürk vs vs vs… Ha s….yim bunlardan bahsetmiyorum. Gerçekten Atatürk ilkeleri ve inkıplarını okuyup,özümseyerek yürümekten söz ediyorum. Hu hu kimlere diyorum?

Fikirlerinizi yüksek sesle en son ne zaman söylediniz? Özgürce, korkmadan. “Bu ülkede özgürlük yok konuşturmazlar” diyenlere de kocaman Bİ SİKTİR GİT LAN diyorum. Korkak olmak ile -mezlar -mazlar arasında fark yoktur. Ne zaman sesinizi duyulacak kadar yükselttiniz?

Siz daha kendi içinizde kendinize, çevrenize, en basitinden ailenize doğruca dürüstçe gerçekleri anlatamazken benim de bu ülke halkından bir şeyler beklemem büyük hatadır.Bir konu üzerinde tartışmak,ayan bir şekilde ahkam kesmek için o konu üzerinde ehil olmak lazımdır ki ben burada çok fazla ehil göremedim.(cümleye dikkat hiç kimse demiyorum pek fazla diyorum.özellikle vurguluyorum ki anlaşılsın diye)

Türkiye’de yaratılan sunni gündemler,var olan ve bir türlü çözümlenemeyen konuların önüne geçerek olaylara ket vurmaktadır. Çözümlenmesi, üzerine tartışılması gereken ciddi meseleler,gayrı ciddi magazinsel haberler vasıtası ile bilinçli bir şekilde unutturulmaya çalışılmaktadır. Hazır olun referendumun sunni gündemleri de bu hafta gelecek nasılsa ve hiç bir şey şeyinizde olmayacaktır.Borsayı izleyin.

Ekonomik ögeler kelime oyunlara kurban edilerek iyi gösterilme çbasında içindedir.ülkemizde ki durum göz önünde bulundurulunca okuma-yazma oranı orta düzeyde,ancak bilgi seviyesi neredeyse yok derecededir.En basitinden tahmin edilen enflasyon rakamı ile ortaya çıkan rakamın arasındaki 2 puanlık fark önemsenmemektedir.Oysaki siz rakamı 8 beklerken,10 geliyorsa bu küçük değil,büyük bir rakamdır.Zira 2’lik fark 8’in dörtte biridir ve bu da %25’lik bir sapmadır.Ancak gözü kelimelerle boyamak kolaydır ve kandırmak bu kadar basittir.

Ekonomiyi geçip AB meselesine gelelim.Şu an uygulanmaya çalışılan politika ne durumdadır?Halk ne bilmektedir ve bilmemektedir?Dışarıya çıkıp,halka sorsanız alacağınız cevaplar sınırlıdır.Zira tam anlamıyla halk AB meselesinin ne işe yarayacağını-yaradığını,ne getireceğini-getirdiğini ve götüreceğini-götürdüğünü bilmemektedir.Bilinen net bir şeyler varsa,onlarda “Kıbrıs sorunu,kokoreç kültürünün vehameti ve AB’nin ülkmeizi oyalamasıdır”.

Az okuyan,neredeyse araştırma yapmayan,gazetelerin spor-magazin ve burçlar bölümünü okuyan,Tv’de ya dizileri ya da saçma sapan tartışma kokulu kavga neşreden programlara müptela olmuş bir topluma nasıl anlatacaksınız AB konusunu?Bazıları diyebilir ki “yazdık,kısa kısa anlatıyoruz”.Eyvallah.Ancak “yaptım,geçtim” demenin mantıksız olduğunu gelişmiş tüm toplumlar,hadi toplumu da geçelim mantıklı bir insan da bilir.Ki “başarmak ve iyi bir almak”,yaptım oldu ve aman sendecilikle olmaz.

Devletin yani halkı temsil edenlerin görevi olan olayları,yapılacakları,değişimleri “idrak” edilene kadar yılmadan anlatmaktır.Bir cümleyi köşeye iliştirip,başka bir gündem oluşturarak kaçmak görev ve iş bilinci değildir.Hele hele göz boyamak iş değildir.Elbetteki madalyon çift taraflıdır ve diğer tarafta kalan halk da sorgulamak ile yükümlüdür.Ancak bizde yapılan değişim ve gelişmeye yönelik faaliyetler ileride bir gün falso vermeye başladığı anda gündeme gelmekte ve sorgulanmaktadır.Ki sorguların sonucunda da bir kurban seçilerek olaylar bir şekilde örtülüp bastırılmaktadır.

Her neyse ben çok sığıra laf anlattım. Çok çiflk hayvanını eğitip sürdüm hayata.Ama dedik ya Popüler Figürler, Gerçeği Perdeler.

Serkan söyler, gömer, geçer… Telaş yok! bu hükümet de, referandum da, dünya basket ikinciliği ve Türk halkının %10 luk kısmının ZEKİ olması gerçeği elbet değişir ve geçer..

Serkan Çakmak – Sığırlara Masallar

13-09-2010

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım