Mutluluk Dediğin Bu Kadar Basittir

Mutluluk Dediğin Bu Kadar Basittir

Mutluluk Bu Kadar Basittir istasy10net

 

Yukarıdaki fotoğrafı artık görmeyen kalmamıştır sanırım. Elbetteki ilk kez görenler de olacaktır. Bir insanı mutlu etmenin, tebessüme boğmanın ne kadar kolay, ucuz olduğunu kareye döken bir an değil mi?

Oysa biz sanıyoruz ki bir tebessüm için tonla zaman, paraya ihtiyaç var. Bir an olsun düşünsün herkes; bu kareyi oluşturmak sizce çok zor mu?

Paylaşmayı bilmeyen hayvanlar olduk. Vahşileştik. Globalleştik zannederken vahşileştik. Bir yanımız ehlileşir zannederken kaybettik. Din dil ırk siyaset derken böldük kendimizi ve tüm iyi niyetimizi geçmişe hediye ettik.

Oysa bir zamanlar yardımlaşan atalarımız vardı. Hiç tanımadığımız bir sofraya tanrı misafiri olmak vardı. Komşusu açken, tok yatamazdı ceddimiz. Büyüdük, büyüdükçe zaman geçti ve hepsinden önemlisi dünya değişti.

Yekten suçu hayata, kadere ve dünyaya yükledik. Aslında hepsini değiştiren bizler değilmiydik? Barışları savaşlarla kazanırız zannettik. Parayla herşeyi satın alabileceğimizi, güçsüzü ezip geçmeyi saygı kazanmak olduğunu, en önemlisi  gücün anlamının yoketmek olduğunu zannettik.

Oysa dünyanın en büyük mutluluğu birisi için güzel birşeyler dilemekti. Bir tebessüm, hele hele yaşlı bir tebessüm parayla satın alınamayacak kadar değerliydi.

Sait faik demiş zamanında : “Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak herşey.”

Haydi bugün birini sevindirin. Bunun için çok paraya, zamana ihtiyacınız yok.

Serkan Çakmak – Remphin Renovatio

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım