Hata Kürt Yurttaşlarda Değil Beynini Yıkayan İbnelerde

Bugün bir kere daha Atalarımıza layık olamadık!

Bugün yani 5 haziran 2011 günü, ülkemin bir çok şehrinde, sokaklarda yüzlerde insan ellerinde pkk bayrakları, abdullah öcalan poterleri ve dillerinde kürtçe sloganlarla yürüdü. Ve bir de bu yetmezmiş gibi Türk Polisi!!! aman başlarına bir şey gelmesin diye kendilerine eşlik etti. Kimliğimden utandım. Teşekkürler baş-A-bakan ve çetesi.

Bundan kısa bir süre önce ülkenin resmi kanalı TRT 1 de, zamanında bu ülke halkına toprağına kurşun sıkmış, dağlarda gezmiş ve nice kafası karışık genci kışkırtmış sözde kadının biri çıktı konuştu zaten. Türkiye Cumhuriyeti tarihine çalınan bir kara lekeydi ve bugün o leke daha da genişledi.

Sözüm ona oy uğruna önce açılımlarla başladı her şey. Adına kürt açılımı dendi. Lakin olay kürt açılımından çok, terörizme yasal kaftanlar giydirmekti. 1 oy uğruna bu ülkede bir baş-A-bakan ve çetesi olmayan bir ülkenin, olmayan bir diline evet diyerek TRT şeş mi pencüse mi her SİKİMSE, kanalın açılmasına OKEY dedi.

Düşünüyorum da; kimsenin kürt halkına bir şey dediği yok. Zira bu ülkede kürt de var, laz da var, çerkez de var, trakyalısı da var… Kısaca etnik kültürlere kimsenin dediği bir şey yok. Ama neden diye soruyor insan! Neden iş kürt kesimine gelince her şeyin rengi değişiyor? O zaman Laz halkına da tolerans göstereceksin. Kanal açacaksın, adam yerine koyacaksın, kalkıp Artvinde hopada bu insanlara anarşist demeyeceksin.

Kalkıp ben Türküm arkadaş diyen İzmir halkını bağrına basacaksın, Gavur demeyeceksin. Trakyalısına, Ankaralısına, Antalyalısına ve sayamadığım nice insana ve kültürüne de aynı hakları vereceksin. Ana tarafından mı yoksa baba tarafından mı kürt toplum çekiyor seni? Bu ülkede sana batan tek şey yoksa… Yoksa seni kahreden birinin “Ne Mutlu Türküm” demesi mi?

Geriye dönüp düşündükçe kavrıyor insan elbet.

Okullardan andımızı çıkaralım.

Resmi kurumlardan Atatürk resimlerini indirelim.

İstiklal Marşını gerekirse söyleyelim.

Ben Türküm diyen herkesin ağzına bir cop indirelim.

Benim gibi düşünmeyen diyen herkese Gavur diyelim.

Yanan Türk bayrağıysa aman ha sesini çıkarma.

Kısaca ne istiyorsunuz bundan yaklaşık 100 sene önce, her karış toprağını kanla savaşla yokluk içinde kazandığımız topraklardan? Satalım mı, atalım mı yoksa bölelim mi eyaletlere? Neresi battı ülkenin? Bayrağı mı, rengi mi, Egesi mi yoksa Karadenizi mi? Problem nedir söyleyin.

Bu topraklar kana bulanacak yine ve yine özgürlükten, özgür kürt halkından bahsedecekler. Siz bunlara izin verdikçe, yakında vilayet-i sitte diyerek bu toprakları isteyecekler bizden.

Tamam kabul. Bundan yaklaşık 100 sene evvel, mavi gözlü bir dev, Mustafa Kemal Atatürk! Bir hata yapmış sanırım bu ülkeyi kurmakla, bir arada tutmakla, halkını özgür kılmakla. Yanlış yapmış değil mi 🙂

Şimdi satın, parçalayın, sikin anasını. Hakkımız bu nasılsa.

Serkan Çakmak

Bu da herkese gele….

Ben derinden gelen haykırışları duyurabilecek tercüman

Hangi biriniz ülkesi adına dua ediyor her Cuma

Ses çıkarmayın bravo yansın bayrak

Gazetelerde baş sayfa kansız ahmak

Köstebekler toprak altı kalmaz artık onlar aramızda nefes aldı

Yollar arabamızla daralır içim misali

Başbakanın has mürettebatı piç ihtilali

Elleriyle hazırlar pis istikbali

Herkes el kol bağlı duruyor

Ne yapalım biz içtik abi

Siz bir tarih almak adına büyüttünüz bir ihtimali

Olmadıysa ikinci tarih bir daha gir aman ha ses çıkarma

Ülken elden gitsin ses çıkarma

Tek bir damla suyla sönecek yangın var ancak ses çıkarma

Dört tarafta yaksınlar sancak kastın var alçak batılaşırsın devam et

Bir orospu çocuğu İmralı”da yatsın lan asma..

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım