Bir Fotoğrafla 11 Sene Geriye

2001 yazı… masada görmeye değmez biri olduğundan kestim. ısparta, süleyman demirel üniversitesi, falez kafe… elimde çevirdiğim nokia 3210. mal gibiyim. eh dile kolay 11 sene. henüz 20’den gün doldurmaya çalışmaktayım. çok hızlı geçmiş zaman. cidden son sürat.

ne kadar değişmişim, profil fotoğraflarına bakarak kararı verenler olacaktır. bu fotoğrafta yanılmıyorsam 57 kiloydum. vay be. güzel zamanlar. bu fotoğrafın çekildiği gün dur bir bakim kimler vardı… erkan, mahmut, yener, sevgi, burcu…

şimdi 71 kiloyum. daha doğrusu 2 ayda 71’e geriledim. 30’u aştım. büyüdüm, hem de çok fazla. o zaman dertlerimiz standarttı. şimdi tüm dünya karşımızda. kişisel yokolma ve yoketme mizanseninde her gün seçimlerimizle yeni hikayeler doğuruyoruz.

her gün biraz daha ölürken…

bir geçmişe dönme esprisi daha…

ek not : fotoğraf çekildikten 3 sene sonra masadaki kişinin blok notumdan, yazdıklarımı okuduğunu görmüştüm. o günden sonra detaylara dikkat eder olmuştum.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım