Ben Hile Yüzüm ve Sen İki Gözüm

her zaman bir hile var benim dünyamda. o yüzden beni dert etmeyin. zamanı gelir, müzik de değişir. bir senfoni orkestrasının ortaya çıkardığı ritmi gürültü ve çok seslilik olarak görmek her aklın ortalam bir fikriyken, eğer yüz küsür enstrüman içinde sadece kemanının tınısını çekip çıkarabiliyorsanız mevcudiyete lokal bir anlam yükleyebildiğinizi gösterir. aşk ve sevgi denklemleri de işte bu noktada bir orkestranın birbirinden farklı ama ritme dönen parçalarıdır.

yıllardır, sayfalarca ve hatta nice nice yazarın kitaplarında envai çeşit aşk kırıntısından etkilenmiş bir toplumuz. var olanın ötesinde bir aşk herkesin beklentili hayaliyken, sevmenin daha ehemniyetli olduğunu bilme çabasında içinde değiliz. zira insan olmanın o muhteşem tadından öte gelen şey : popülerite ve tüketim çılgınlığı… revacın düz denkleminde yürümekteyiz. velhasıl kişisel döngü evrenimde durum beni diğerlerinde ayırmakta. bu yüzden hayat ben ve diğerlerinin çemberinden ibaret işte. tüm kibirim benliğimden ileri gelmekte. benim kişisel felaketim, gülümseyen yüzümün ardında okunamayan o gerçekliğimdir.

serkan çakmak – 16-07-2011

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım