Bazen Kaçmak Gerekir

Bir şey için savaşmak veya ondan kaçmak, duygusal olduğu kadar nörolojik bir tepki de olabilir. Ama bu demek değil ki bunlar kötü seçenekler… Bazen yapılacak en doğru şey, isteklerimiz için savaşmaktır veya alabildiğine kaçmak…

Savaşmak… Kelimeye baktığınızda daha çok negatif yönde kullanıldığını görüyoruz. Bu sefer değil. Aslında savaştığımız kendi korkularımızdır. İncinme korkusu veya aynı hataları baştan yapma korkusu ile bezenmiş düşüncelerimizden korkarız. Nöronlarımız bizi alabildiğine zorlar.

Bazen yapılacak en akıllıca hamle hepsinden, her şeyden kaçmak, kendi başımıza devam etmektir. Bu biraz korkutucu olabilir, hem kendimiz hem de ardımızda bıraktıklarımız için. Çünkü en büyük ihtimal, yapılan hamlenin anlanılmayacağı üzerinedir.

Zaman zaman keşfedilmemiş toraklara sıçrayıp; kendimizi yenilemek, toparlanmak ve yeni bir fetih için tek olmak gerektiği de doğruluk arz eder. Gerçi günün sonunda baktığımızda kaçmayı seçsek bile, bu bir daha geri dönmeyeceğimiz anlamına gelmez, değil mi?

bakış açısından istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım