“Atatürk Yaşasaydı Ramazanda Oruç Tutar Mıydı?”

“atatürk yaşasaydı ramazanda oruç tutar mıydı?”

evet evet aynen böyle yazıyordu bir yerde. star ya da kanal d habere konu olabilecek, sokaktaki vatandaşa soralım denebilecek çerezite bir konu. ne cevap verilir ne de cevapsız bırakılabilir bir durum.

hatta totoşun biri “son yıllarda oldukça tartışılan bir soru bu. farklı görüşler mevcut elbette. başında ortasında ve sonunda tutardı. üç kere veya öğlene kadar tutar, sonra da bozardı” diyor.

zike sürülecek aklı olmayan  bir kaç kendini bilmez homototif canlının gündem yaratmak, atayı karalamak ve irancıl bir düşünceyi yaymak adına islamı ve atayı kullanmasından başka bir şey değil.

ben yine insaflıca midenin boş oluşunun beyne oksijen göndermeyiş eylemine bağlıyorum.ama asıl mesele şu tabi : iftar sonrası sersemliğiyle sorulmuş olan sorudur ve yazıyı kısa keserek bir dua ile konuyu bağlıyorum.

şüphesiz ki allah bu saatlerde az yemeyi, götünden soru uydurmamayı emreder. böyle yırtınasınız diye de yazdırtır.

Serkan çakmak – 911

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım