Whatsapp Alternatifi : MessageMe

01-messageme-istasy10netDevir akıllı zamazingolar devri. Her akıllı teknolojik fosil uygulaması veya haberi yazdığımda bunları dile getiriyorum. Akıllı fırınlar, masalar, telefonlar, yataklar… Yakında akıllı kusacak bu insanlar. Sözüm ona “Sosyalleşme” evriminin parçaları olan gerek web, gerek mobil uygulamalara bir yenisi daha eklendi : “MessageMe”

Whatsapp malumunuz hali hazırla hala ücretli teminden yana. Ancak MessageMe ücretsiz geliyor gerek tabletlere, gerek telefonlara. İşte bu ilk artısı. Cümlede dikkatinizi çekecek bir şey daha söyledim aslında. Uygulama tabletler üzerinden de kullanılabiliniyor. Bildiğiniz üzere Whatsapp sadece akıllı telefonlar üzerinden çalışıyor. Bu kadar çok kullananı olmasına rağmen, uygulamanın tablet cihaz sürümü gelmedi. İşte burada MessageMe ikinci bir gol ile sahalara geliyor. İster cepten, isten dokunmatik tablet cihazınızdan bu mesajlaşma uygulaması kullanılabiliyor.

BBM’de bildiğiniz üzere telefon defterinizde kayıtlı olmayan arkadaşlarınızı da Pin numarası ile listenize ekleyebiliyorsunuz. Elbette telefon pin’inden bahsetmiyoruz. Uygulamanın her kullanıcısına verdiği özel bir numara. İşte MessageMe sizlere bunu da sunuyor. Herkesin bir Pin kodu bulunuyor. Dilerseniz sosyal ağlarınızda, web sitenizde bu Pin numarasını paylaşarak, insanların size ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Hem iOs, hem Android üzeriden kullanılabilinen MessageMe’nin Whatsapp’dan bir kaç farkı daha var. Aşağıda resimlerde zaten göreceksiniz. İletilerinize ses veya video ekleyebiliyorsunuz. Elbette bu Whatsapp üzerinde de var. Ancak MessageMe “Çizim” diye bir seçenek daha sunuyor sizlere. Dilediğiniz şeyi bir paint gibi çizerek karşınızdakine gönderebiliyorsunuz. Yine telefon veya tabletinizdeki müziği paylaşabiliyorsunuz. Whatsapp’da olduğu gibi konumunuzu paylaşmak da mümkün. Şu an aktif olmasa da “çıkartma” ve “para” gibi şeyler de yakında eklenecek.

Uygulamayı gerek Android, gerekse iOs üzerinden telefon veya tabletinize indirmek için linkler ise aşağıda. Bir bakın, deneyin. İletişim her zaman mümkün.

Serkan Çakmak

Android için buradan indiriniz

iOS için buradan indiriniz

Uygulamaya dair bazı ekran görüntüleri…

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım