Nexus 6 Tanıtım Videosu

Motorola menşeili Nexus 6 sonunda tanıtıldı. Teknik özellikleri yine adından çok söz ettireceğe benzeyen cihaza kısaca bir bakalım.

Nexus 6 istasy10net

Cihazın işlemcisi 2.7 Ghz hızına sahip 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805. Telefon ekranı ise 5.96″ boyunda. 1440*2560 pixel çözünülükle gelen cihazın ekranı Quad HD. Aslında Quad HD ekranı kullanan LG G3. 4 adet HD ekranın bir araya gelmesinden oluşan Quad HD ile BlueRay ekran kalitesine bir adım daha yaklaşıldığını söylemek yeterli olacaktır.

Adreno 420 grafik işlemcisini kullanan cihazı besleyen batarya 3220 mAh ve Turbo Charger bulunuyor. Turbo Charger sayesinde 15 dakikalık şarj etmek, 6 saatlik bir kullanımı bizlere vaat ediyor. Ayrıca Google bizlere tam şarj ile 24 saat üzerinde bir kullanım teklifinde de bulunuyor.

Akıllı telefonların artık fotoğraf makinesi ve video kameraların yerini aldığı bugünlerde elbette en merak edilen kısım kameraları. Cihaz 13 MP arka kamera ve 2 MP ön yani selfie kamerası ile raflardaki yerini alıyor. Elbette bildiğiniz üzere bir kameranın kaç MP değil, lensinin nasıl olduğu önemli. 13MP’lik ana kamera f2.0 lens ve optik resim sabitleyici ile rakiplerinin korkulu kabusu olacak gibi duruyor. Yine Google’ın iddiasına göre cihaz üzerinde gelen Google Camera sayesinde üstün fotoğraflama ve HDR+ fotoğraf çekimi sağlandığı söyleniyor.

Daha fazlasını kısa kısa zaten videosunda görebileceksiniz. Ancak gerçek Android keyfini alabileceğiniz bir cihaz varsa o da Google Nexus olacaktır. Asıl bomba ise cihaz Android 5.0 Lollipop ile piyasaya 29 Ekim 2014 tarihinde Google Play Store üzerinden ön sipariş ile çıkıyor.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım