iPhone : Facebook Camera

Facebook mobil dünyada söz sahibi olmak adına hamlelerine devam ediyor. 12 Nisan 2012’de sizlere Instagram Artık Facebook’a Ait diye haberini geçmiştim. Ancak Facebook bununla yetinmemiş olacak ki bu sefer de “Facebook Camera” uygulaması ile mobil dünyada yerini aldı.

14 farklı efekt seçeneği, fotoğrafları kesme, bölme, düzenleme veya çevirme işlemlerini yapacağınız uygulamada; dilerseniz toplu halde çektiğiniz içerikleri paylaşabileceksiniz. Bir nevi Instagram kopyası gibi düşünülebilir ancak bazı farklılıkları da göze çarpacak türden.

Şu an sadece Appstore US için açık uygulama, bir kaç güne kadar tüm Appstore’lar için açılmış olacak. Fotoğrafları daha hızlı düzenlemek, çoklu fotoğraf paylaşmak ve Facebook hesabınızdaki gibi dokun-etiketle stili ile istediğiniz kişileri etiketlemek kolaylaşacak.

En önemli noktanın multiupload yani bir seferde istediğiniz kadar fotoğrafı Facebook hesabınıza yükleme seçeneği herkesin ilgisini çekecek diye düşünüyorum. Zira iPhone sahipleri çektikleri fotoğrafları thirt party yazılımlar haricinde, resmi uygulaması üzerinden tek tek yüklemek zorunda. Bu sanırım sıkıntıyı çözecek. Ve bu da gösteriyor ki yakında mobil cihazlarımızda daha fazla Facebook kaynaklı yazılım göreceğiz.

1.0.1 sürümü ile karşımıza çıkan uygulamayı incelemek isteyenlere adres ise şöyle BURAYA TIKLAYINIZ

Ve kısa tanıtım videosu

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım