HTC One M8’de Ekran Görüntüsü Almak

Öncelikle kendime hayırlı olsun diyorum. HTC One M8 aldım. Gayet güzel alet. Sağlam, efektif ve yüksek performanslı. Bu gerek kamera, gerek işletim sistemi ve gerekse interneti sömürmesi bakımından olsun işlevsel.

Şimdi… Yeni HTC cihazda “Home” butonunun olduğu alan artık tuş takımı yerine dokunmatik olduğundan bazı şeylerin işlevleri değişmiş olarak görünüyor.

İnternette yaptığımız araştırmada “screen shot” yani ekran görüntüsü alma işleminin “power” butonu ve ses kısma butonuna aynı anda basma sureti ile olduğu yazıyor. Bu bazen olmayabiliyor. Ancak sense ve android güncellemesi ile bunun %90 oranında çözümlendiği görülüyor.

Hala sorun yaşayan veya butonlara abanmak istemeyenlere alternatifler mevcut. Ekran görüntüsünü programsız almanın yolu “power” butonu ve dokunmatik ekrandaki “home” butonu ile yapıldığını gördüm.

Aşağıda fotoğrafta basılacak yerleri de ok ile gösterdim. Bir parmak “power” yani güç düğmesinde olacak, diğer parmak dokunmatik ekranda beliren üçgenimsi şekilde olacak. Aynı anda basarsanız yazılım kurmadan ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler. Cihazı da yakında tanıtacağım.

Serkan Çakmak

htc-one-m8-istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım