HTC One M8 Serileri İçin Android 5.0 Update

Google geçtiğimiz günlerde Android 5.0 Lollipop duyurusunu Nexus 6 ile beraber yapmıştı. Biz de size Nexus 6 Tanıtım Videosu konusu cihazı özetlemiştik. Bugüne kadarki en önemli Android güncellemesi olarak da adlandırılan Android 5.0 Lollipop için firmalar tek tek açıklamalar yaparken HTC cephesinden de bazı açıklamalar geldi.

HTC 90 günlük süre sözünü Google’dan aldıktan sonra, amiral gemileri HTC One M7 ve HTC One M8 serileri için bu güncelleme işlemini gerçekleştireceğini açıkladı. HTC yapısında bir çok modeli barındırmasına rağmen, eski modellerine veya flika adı vereceğimiz modellerine şu an bir güncelleme yapmayı düşünmüyor.

3. hatta 4. nesli çıkan Xperia Z serisi için en eski modeline kadar güncelleme yapacağını belirten Sony karşısında HTC’nin tavrının “önceliğimiz büyük gemiler” demesi bizim için yeterli. Zira az öz sağlam olması, sorun yaşanmaması geçişlerin en önemli maddesi.

Muhtemelen Ocak 2014, hatta Şubat 2015 sonrasında gelecek bu büyük güncelleme için takipte olacağız. Zira bir HTC One M8 kullanıcısı olarak güncelleme, haber geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Unutmadan HTC One M8 İçin KitKat 4.4.4 Güncellemesi konumuzu okuyup, yapmadıysanız mutlaka güncellemenizi almanızı tavsiye ederim. Kamera performansınızın değiştiğini göreceksiniz.

Herkese eğlenceli günler.

Serkan Çakmak

HTC One M8 Lollipop istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım