HTC One M8 İçin KitKat 4.4.4 Güncellemesi

HTC Eye deneyimini ve Android KitKat 4.4.4 deneyimini yaşamak adına yeni güncelleme geldi. Buna göre bu orta büyüklükteki update ile cihaz bazı yeni özellikler kazanmış olacak. Yazılım güncellemesi sürümü 3.28.401.6 Yazılım boyutu ise 252.01 MB görünüyor. Datasına güvenen direkt güncelleyebilir. Aksi takdirde ben Wireles üzerinden işlemi yapmanızı öneririm.

HTC Eye deneyimi bize fotoğraf ve video çekimi konusunda bir çok geliştirmeyi sunuyor. Bir bakalım neler?

Yüz Takibi : 4 farklı yüzü video konferansı süresince takip edip, her zaman kamera açısı içerisinde kalmasını sağlıyor.

Bölünmüş Çekim : Önümüzde gerçekleşen aksiyonları kaydederken aynı zamanda kendimizi de kaydedebileceğiz. Veya önce videoyu kaydedip, arkasından yorum ekleyebileceğiz.

Yüz Birleştirme : Selfie çekimlerine hayran olduğumuz bir ünlü veya arkadaşımızın fotoğrafını artık kendi fotoğrafımız ile birleştirebileceğiz.

Sesli Selfie : Sadece peynir veya aksiyon diyerek selfie fotoğraf, selfie video çekmek de mümkün olacak.

Canlı Makyaj : Selfie çekmeden önce cildi pürüzsüzleştirmek cabası. Bir nevi Photoshop yapabileceğiz.

Fotoğraf Kabini : 4 farklı selfie çekimi bir karede birleştirmek ister misiniz?

Dikkat : Güncelleme öncesi mutlaka yedek alınız ve bataryanızın en az yarısının dolu olduğundan emin olunuz. Paket büyük ve etkili bir güncelleme olduğundan risk barındırabiliyor.

Güncelleme Türkiye kullanıcılarına da gönderilmeye başlandı. Kontrol etmek isteyen Ayarlar menüsü altında “Hakkında” bölümünde yer alan “Yazılım Güncellemeleri” kısmında duruma bakabilir. Ben datayı aldım, ekran görüntüsü aşağıda.

Avrupa ve Hindistan’daki One M8’lere dağıtımına başlandığı resmi olarak açıklanan Android 4.4.4 KitKat’ın kısa süre içinde HTC One (M7), HTC One E8, HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One Remix, HTC One Max, Desire 612 ve Desire 816’ya da geleceği belirtildi.

Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak, ne gibi güncellemeler gelecek?

Serkan Çakmak

HTConeM8 Kitkat 444 istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım