Android : İmsakiye 2012

2012 senesi Ramazan ayı geldi, çattı. Gücü yeten, kalbinde iman olanlar çoktan sahurunu yaptı. Oruçlular. İşte tüm oruç tutanlar için imsakiye uygulaması Android kullanıcılarının hizmetinde. Yazılım sahibinin açıklaması da şöyle :

“Bu uygulama diyanet işleri başkanlığının sistemi üzerinden aldığı verileri kullanıcıları sunmayı hedefleyen sade bir android uygulamasıdır. Güncel tüm namaz vakitlerini takip edebilirsiniz. Türkiye, Almanya başta olmak üzere türklerin çok yaşadığı yerlere programda yer verilmiştir.

*Uygulama verileri direkt olarak diyanet.gov.tr adresi üzerinden internet yoluyla alıyor, bazı cihazlarda yaşanan verilerin alınmaması durumu, diyanet sistemlerinin durumu veya internetinizin hızıyla ilgili, uygulama buna birşey yapamaz!
*Diyanet sitesinin yoğunluktan dolayı sık sık cevap veremez hale geldiğini gördüm, bu nedenle güncelleme işlemini birkaç deneyin.”

Uygulamayı görmek, yorum yazmak veya inceleme için buraya tıklayınız

Tamamen ücretsiz, Türkçe.

2.1 Mb boyutunda. Ayrıca uygulamaya Hicri Takvim de eklenmiş.

Herkese hayırlı Ramazanlar şimdiden…

Serkan Çakmak

  

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım