Siteniz Mobil Cihazlara Uygun Mu?

Piyasada akıllı telefonlar arttıkça; cepten internete erişim de haliyle artmış durumda. Artık cep telefonundan internete bağlanıp, her hangi bir bilgisayarda yapılan bir çok işlemi tamamlayabiliyorsunuz. Bankacılık sektörü, haber siteleri, maillere erişim, eğlence ve bloglar artık kendini mobil dünyaya hazırlıyor.

Google tabanlı GoMo sitesi de mevcut sitenizin akıllı telefonlarda ne kadar verimli çalıştığını, erişebilirlik durumunu, yazı ve resimlerin netlik derecesesini irdeleyip size fikirler sunuyor. Hatta sorular sorarak sitenize uyumluluk puanı da veriyor.

Gomo sitesine gomo.com.tr adresinden erişip, dilediğiniz sitenizin adresini yazarak test edebiliyorsunuz. Hatta site mobil reklam önerilerini de sunmayı unutmuyor. Web siteniz ile mobil cihazlardan insanlara nasıl erişiyorsunuz gibi sorulara Türkçe ve yeterlice cevaplar veren GoMo ilgi çekici bir tasarım olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Açıkçası kendi bloğumu test ettiğimde 6 üzerinden 6 almış buluyorum. Forum sitem ise 6 üzerinden 5 alabiliyor. Forumun genişliği şu an mobil cihazlar için çok da ideal değil uyarı ise beni CSS üzerinde değişikliğe teşvik ediyor.

Web tasarım ve geliştirme üzerine fikir almak istiyorsanız gomo.com.tr  tam size göre.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım