Ramazanda En Çok Ne Aradık?

Çağımız inter çağı, tık tık çağı, bağlantı çağı… Özetle internet döngüsü zamanı. Ramazan geldi de geçiyor. Bu mübarek ayda en çok ne aramışız acaba sorusuna yanıtı Yandex veriyor bizlere. Her seferinde Google üzerinden gidecek değiliz.

Malumunuz bir kaç yıl evveli Yandex de girdi hayatımıza. Öyle yavaştan da gelmedi. Gümbür gümbür açtı kapıları. Haritası, çevirisi, maili, bulut yedeklemesi… Ne ararsan var Yandex’te… Neyse neyse…

Ramazan’da Türkiye en çok ”iftar ne zaman?” diye sordu!  ”Sahur vakti”, ”yemek tarifleri” ve Ramazan ayı ile aynı döneme denk gelen Dünya Kupası maçları, LYS ve ÖSYM tercih kılavuzu en çok arananlar listesinde ilk sıralarda yerini aldı.

Yani işin özeti, klasikleşen onca imsakiyeye rağmen, telefon uygulamalarına rağmen halkımız internette en çok yine de “yahu ne zaman şu iftar” demekten kendini alamadı.

Serkan Çakmak

Yandex Turkiye istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım