BTJunkie de Kapandı

SOPA ve PIPA yasaları her ne kadar komisyondan tam olarak geçmese de; etkilerinin sürdüğünü daha önceki yazılırımız da belirtmiştik. Önce Megaupload.com kapanmış, ardından Filesonic.com kendi kendini fesh etmişti. Her iki sitenin yarattığı fırtına dinmeden; Fileserve.com binlerce data ve üyeyi sisteminden silmiş, Uploaded.to yayınını Amerika’ya kapatmıştı.

Tam ortalık duruluyor derken, bir kötü haber de 2011 yılının en çok ziyaret edilen 5. Torrent sitesi “BTJunkie“den geldi : Üzgünüz ama buraya kadar!

BTJunkie sitesinde yayınladığı mesajda durumu şöyle özetledi : “Yolun sonuna geldik dostlarım. Karar vermek kolay olmadı ancak gönüllü olarak siteyi kapatmaya karar verdik. Yıllardır sizin iletişim haklarınız için mücadele ettik artık son verme vakti geldi. Hayatımızın tecrübesiydi, en iyi dileklerimizi iletiyoruz.”

Dosya paylaşım sitelerinin ardı ardına kepenk indirmeye başladığı bu günlerde, gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım