Süt İçerek Kilo Vermek

Daha yeni Milliyet.com.tr’de yayınlanan bir haberi okudum. Günce 2 bardak süt tüketerek, kilo vermenin mümkün olduğu üzerine bir yazıydı. Meraklısı tamamını buradan okuyabilir.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (ki ilk defa bu üniversitenin adını duyuyorum) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç’ın üzerinen yazılan habere göre günde 2 bardak içilen sütün alınan kiloları yakma yolunda bir adım olduğunu anlatıyor. Bir kaç teknik detaya da yer verilen yazıda sokaktan alınan sütten de dem vurulmuş.

Kilo vermek için günde 2 bardak süt

Kilo vermek için günde 2 bardak süt

Süt tüketen birisi olarak bunun çok da doğru olmadığını, kilo vermede bir etmen oldığını ancak çalışmayan bağırsaklara can katacapını da yazabilirim. En azından benim için sindirim ve boşaltım sistemini ivmelendiren sütün, kilo verdirmese de vücuttaki sistemleri hareketlendirdiği aşikar. Ama siz yine de bir şansınızı deneyin. Belki metabolizmanız bu yönde ivmelenecektir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım