Nexus 9 Tanıtım Videosu

Geçtiğimiz günlerde sizlere Google Nexus 6, akıllı telefonu tanıtmıştık. Aynı dönemde içerisinde Google sadece telefon ve yeni android sistemini değil, bir de tableti görücüye çıkardı. Nexus 9…

Nexus9 Tanıtım istasy10net

HTC ile ortak olarak üretilen Nexus 9 için kısaca bir özellik değerlendirmesi yapalım. Öncelikle bu tabletin boyu 8,9″. 64 bit Nvidia Tegra K1 işlemcisi ve 128 Cuda çekirdekli Kepler GPU işlemci kullanan cihaz üzerinde ayrıca 2 GB ram bulunuyor.

2048*1536 pixel çözünürlük sunan cihazda IPS LCD teknolojisi mevcut. 7.9mm kalınlığa sahip cihazın gücünü 6700 mAh’lik bir batarya sağlıyor. Bir çok tabletin aksine arka kamerasına flaş da entegre edilen Nexus 9’un ön kamerası 1.6 MP, arka yani ana kamerası 8MP işlevi sunuyor.

Yazının en başında HTC ile ortak üretildiğini söylemiştik. Bildiğiniz üzere HTC, amiral gemisi cihazlarda mükemmel ses kalitesi sunan Boomsound teknolojisi ile dikkat çekiyor. Nexus 9 da tıpkı HTC akıllı telefonlar gibi Boomsound mimarisi hoparlör sistemi ile yani, çift ön hoparlör ile görücüye çıkıyor.

3 farklı rengi bulunan tablet cihazın ayrıca klavye, stand özelliği sunan bir kılıf da yine yakında raflarda yerini alacak. 17 Ekim 2014’te ön siparişleri alınmaya başlanan cihazın genel satış tarihi ise 3 Kasım 2014.

Yine de yazdıklarımızdan tatmin olmayanlar varsa, güncel adres : http://www.google.com/intl/all/nexus/9/

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım